Чт, 25 Квітня 24, 01:58 Вітаю Вас Гість

[ Нові повідомлення · Учасники · Правила форуму · Пошук · RSS ]
  • Сторінка 1 з 2
  • 1
  • 2
  • »
Форум » РОЗВАГИ » ГУМОР » ЧИЯ МОВА НАЙБАГАТША? (Нехай після цього москалі скажуть щось про Українську мову!)
ЧИЯ МОВА НАЙБАГАТША?
sivДата: Нд, 25 Травня 08, 23:39 | Сообщение # 1
Військовий Писар
Группа: КОШОВИЙ ОТАМАН
Сообщений: 940
Статус: Відсутній
Було це давно, ще за старої Австрії, в далекому 1916 році. У купе першого класу швидкого потяга “Львів-Відень” їхали англієць, німець, італієць. Четвертим був відомий львівський юрист Богдан Костів. Балачки точилися навколо різних тем. Нарешті заговорили про мови: чия краща, багатша і якій належить світове майбутнє. Звісно, кожен заходився вихваляти рідну.

Почав англієць: “Англія — це країна великих завойовників і мореплавців, які славу англійської мови рознесли цілим світом. Англійська мова — мова Шекспіра, Байрона, Діккенса й інших великих літераторів і науковців. Отже, їй належить світове майбутнє”.

“Ніколи! — гордо заявив німець. — Німецька — мова двох великих імперій: Великонімеччини й Австрії, які займають пів-Європи. Це мова філософії, техніки, армії, медицини, мова Шіллера, Гегеля, Канта, Вагнера, Гейне. І тому, безперечно, вона має світове значення”.

Італієць усміхнувся і тихо промовив: “Панове, ви не маєте рації. Італійська — це мова сонячної Італії, музики та кохання, а про кохання мріє кожен. Мелодійною італійською мовою написані найкращі твори епохи Відродження, твори Данте, Боккаччо, Петрарки, лібрето знаменитих опер Верді, Пуччіні, Россіні, Доніцетті й інших великих італійців. Тому італійській мові належить бути провідною у світі”.

Українець довго думав, нарешті промовив: “Я не вірю у світову мову. Хто домагався цього, потім гірко розчаровувався.

Йдеться про те, яке місце відводять моїй мові поміж ваших народів. Я також міг би сказати, що українська — мова незрівнянного сміхотворця Котляревського, геніального поета Тараса Шевченка. Це лірична мова найкращої з кращих поетес світу — Лесі Українки, нашого філософа-мислителя Івана Франка, який вільно володів 14 мовами, зокрема і похваленими тут. Проте рідною, а отже, найбільш дорогою, Франко вважав українську...

Нашою мовою звучать понад 300 тисяч народних пісень, тобто більше, ніж у вас усіх разом узятих... Я можу назвати ще багато славних імен свого народу, проте вашим шляхом не піду. Ви ж, по суті, нічого не сказали про багатство й можливості ваших мов. Чи могли би ви, скажіть, своїми мовами написати невелике оповідання, в якому б усі слова починалися з однакової літери?” “Ні”. “Ні”. “Ні. Це неможливо!” — відповіли англієць, німець й італієць.

“Вашими мовами це неможливо, а українською — зовсім просто. Назвіть якусь літеру!” — звернувся Костів до німця.

“Нехай це буде літера “П”, — відповів той.

“Добре. Оповідання називатиметься “Перший поцілунок”:

Популярному перемишльському поету Павлові Петровичу Подільчаку прийшло поштою приємне повідомлення: “Приїздіть, Павле Петровичу, — писав поважний правитель Підгорецького повіту Полікарп Пантелеймонович Паскевич, — погостюєте, повеселитеся”. Павло Петрович поспішив, прибувши першим поїздом. Підгорецький палац Паскевичів привітно прийняв приїжджого поета. Потім під’їхали поважні персони — приятелі Паскевичів... Посадили Павла Петровича поряд панночки — премилої Поліпи Полікарпівни. Поговорили про політику, погоду. Павло Петрович прочитав підібрані пречудові поезії. Поліна Полікарпівна пограла прекрасні полонези Понятовського, прелюдії Пуччіні. Поспівали пісень, потанцювали падеспан, польку. Прийшла пора — попросили пообідати. Поставили повні підноси пляшок: портвейну, плиски, пшеничної, підігрітого пуншу, пива, принесли печені поросята, приправлені перцем, півники, пахучі паляниці, печінковий паштет, пухкі пампушки під печеричною підливою, пироги, підсмажені пляцки. Потім подали пресолодкі пряники, персикове повидло, помаранчі, повні порцелянові полумиски полуниць, порічок. Почувши приємну повноту, Павло Петрович подумав про панночку. Поліна Полікарпівна попросила прогулятися Підгорецьким парком, помилуватись природою, послухати пташині переспіви. Пропозиція повністю підійшла прихмілілому поету. Походили, погуляли ... Порослий папороттю прадавній парк подарував приємну прохолоду. Повітря п’янило принадними пахощами. Побродивши парком, пара присіла під пророслим плющем платаном. Посиділи, помріяли, позітхали, пошепталися, пригорнулися. Почувсь перший поцілунок: прощай, парубоче привілля, пора поету приймакувати”.

У купе зааплодували, і всі визнали: милозвучна, багата українська житиме вічно поміж інших мов світу.

Зазнайкуватий німець ніяк не міг визнати своєї поразки. “Ну, а коли б я назвав іншу літеру? — заявив він — Скажімо, літеру “С?”. — “Своєю мовою можу створити не лише оповідання, а навіть вірш, де всі слова починаються на “С” і передаватимуть стан природи, наприклад, свист зимового вітру в саду. Якщо ваша ласка, прошу послухати:
Сипле, стеле сад самотній
Сірий смуток — срібний сніг, —
Смутно стогне сонний струмінь,
Серце слуха смертний сміх.
Серед саду смерть сміється,
Сад осінній смуток снить, —
Сонно сиплються сніжинки,
Струмінь стомлено шумить.
Стихли струни, стихли співи,
Срібні співи серенад, —
Срібно стеляться сніжинки —
Спить самотній сад.

В. Кобилянський

- Геніально! Незрівнянно! - вигукнули англієць й італієць.
Потім усі замовкли. Говорити не було потреби.
Панас Столярчук, професор
("Українська думка", Лондон)


Наше сало за рублі? Геть прокляті москалі!
 
_ArT_Дата: Пн, 26 Травня 08, 13:57 | Сообщение # 2
Еcкваєр
Группа: Користувач
Сообщений: 11
Статус: Відсутній
applause
 
GetmanДата: Пн, 26 Травня 08, 19:53 | Сообщение # 3
Граф
Группа: Користувач
Сообщений: 197
Статус: Відсутній
applause applause good

 
[UKRAINA]LUBOMYRДата: Вт, 27 Травня 08, 09:31 | Сообщение # 4
Старшина
Группа: СТАРШИНА
Сообщений: 2903
Статус: Відсутній
Звідки ти це взяв?)

Слава Україні та Українському народу!
 
sivДата: Вт, 27 Травня 08, 19:10 | Сообщение # 5
Військовий Писар
Группа: КОШОВИЙ ОТАМАН
Сообщений: 940
Статус: Відсутній
Дякую вам, мені теж сподобалось smile
Десь, Любомир


Наше сало за рублі? Геть прокляті москалі!
 
DimkaДата: Чт, 29 Травня 08, 18:55 | Сообщение # 6
CTAPOCTA
Группа: Користувач
Сообщений: 112
Статус: Відсутній
а перевод есть? А то я ничего непонял sad cry sad

Если жизнь игра,то для неё обязательно должны быть читы :)
 
SotnikДата: Сб, 31 Травня 08, 00:58 | Сообщение # 7
Дворянин
Группа: Користувач
Сообщений: 33
Статус: Відсутній
Темы типа чей язык лучше, чья нация сильней, чей народ самый умный...... и тд бессмысленные .
Каждый народ имеет байки и разсказки, что тока они самые самые . Это из той серии , кто сильней слон или бегимот.
А вот тему достижений, в мировом уровне Украины, можно обсудить. Есть ли достижения , кроме сала и горилки ?

Додано (30.05.2008, 23:58)
---------------------------------------------
(Нехай після цього москалі скажуть щось про Українську мову!) - как это прокоментировать я не знаю wink


и один в поле воин !
 
sivДата: Сб, 31 Травня 08, 01:07 | Сообщение # 8
Військовий Писар
Группа: КОШОВИЙ ОТАМАН
Сообщений: 940
Статус: Відсутній
Quote (Dimka)
а перевод есть? А то я ничего непонял

Я выложил 2 он-лайн переводчика на главной странице. Теперь только пожалуйтесь, что чёто недопонятано)))
Пролинг и Мета.


Наше сало за рублі? Геть прокляті москалі!
 
sivДата: Сб, 31 Травня 08, 02:35 | Сообщение # 9
Військовий Писар
Группа: КОШОВИЙ ОТАМАН
Сообщений: 940
Статус: Відсутній
Quote (Sotnik)
Темы типа чей язык лучше, чья нация сильней, чей народ самый умный...... и тд бессмысленные .

Не воспринимай это так серьёзно и остро. Тема ведь в теме "Юмор" biggrin
Quote (Sotnik)
Каждый народ имеет байки и разсказки, что тока они самые самые .

Согласен, это наша байка.))
Quote (Sotnik)
Это из той серии , кто сильней слон или бегимот.

Ну не знаю кто сильней, а вот это похоже на правду.
Quote (Sotnik)
А вот тему достижений, в мировом уровне Украины, можно обсудить.

Оо, большой вопрос. Так сразу и не ответить... Я бы мог назвать Бубка, Кличко, Шевченко, Вирастюка, Клочкову, если говорить о спорте. О технологиях? Да пожалуйста: первый искусственный спутник Земли был изготовлен в Днепропетровске. В тройке по производству сахара и масла; локационной и военной техники. В десятке государств, имеющих станции в Антарктиде. Крупнейший в мире трубный завод. Первый искусственнвй лес в мире и самый крупный степной заповедник, сбережён самый древний дуб. Ну а о полезных ископаемых я молчу, хотя это, конечно, не в прямом смысле достижения.

Quote (Sotnik)
(Нехай після цього москалі скажуть щось про Українську мову!) - как это прокоментировать я не знаю

А и не надо, если ничего против языка не имеешь. wink


Наше сало за рублі? Геть прокляті москалі!
 
VasylДата: Вт, 03 Червня 08, 03:31 | Сообщение # 10
Дворянин
Группа: Користувач
Сообщений: 13
Статус: Відсутній
applause applause applause applause applause applause applause applause applause applause
 
LEGOLAS-uaДата: Пн, 11 Серпня 08, 12:13 | Сообщение # 11
Еcкваєр
Группа: Користувач
Сообщений: 10
Статус: Відсутній
МОЛОТОК
applause applause applause applause applause applause


Наша країна найкраща у світі
 
[-SKY-]ВоЛКДата: Пн, 11 Серпня 08, 17:28 | Сообщение # 12
Лицар
Группа: Користувач
Сообщений: 64
Статус: Відсутній
То же самое можно перевести на русский язык и выдавать что русский - самый богатый...
 
sivДата: Вт, 12 Серпня 08, 17:29 | Сообщение # 13
Військовий Писар
Группа: КОШОВИЙ ОТАМАН
Сообщений: 940
Статус: Відсутній
Можна але все одно українську та італійську мови визнано наймилозвучнішими у світі. Чого я не можу зрозуміть, так це того, чого ти "дереш дупу" за російську. Краще б розказав щось цікаве про свою мову.;-)

Наше сало за рублі? Геть прокляті москалі!
 
MinatoДата: Чт, 14 Серпня 08, 20:10 | Сообщение # 14
Дворянин
Группа: Користувач
Сообщений: 30
Статус: Відсутній
Українська мова найбагатша в світі, наймилозвучніша,найпрекрасніша з усіх мов



 
RanderДата: Вт, 19 Серпня 08, 15:54 | Сообщение # 15
Маркіз
Группа: Користувач
Сообщений: 442
Статус: Відсутній
Quote (Dimka)
а перевод есть? А то я ничего непонял

Я тож нече не понял sad
Quote (siv)
Я выложил 2 он-лайн переводчика на главной странице. Теперь только пожалуйтесь, что чёто недопонятано))) Пролинг и Мета.

Запаришься переводить,там большие тексты по честям придется переводить sad






 
sivДата: Вт, 19 Серпня 08, 20:26 | Сообщение # 16
Військовий Писар
Группа: КОШОВИЙ ОТАМАН
Сообщений: 940
Статус: Відсутній
Ви жартуєте? Який сенс у перекладі? У результаті ви нічого не зрозумієте, бо лише невелика частина українських слів наведених оповідання та вірша, після перекладу будуть починатися з тих же літер (П і С), що й у українському "оригіналі". До того ж вірш втратить риму...

Наше сало за рублі? Геть прокляті москалі!
 
RanderДата: Вт, 19 Серпня 08, 20:52 | Сообщение # 17
Маркіз
Группа: Користувач
Сообщений: 442
Статус: Відсутній
А толк то от твоеи рифмы если их мы не понимать?





 
sivДата: Вт, 19 Серпня 08, 23:53 | Сообщение # 18
Військовий Писар
Группа: КОШОВИЙ ОТАМАН
Сообщений: 940
Статус: Відсутній
Ппц! Це що, твоя лічка? Чи я у кожному своєму пості маю думати: А як же ш це зрозуміє наш "північний брат"?))

Наше сало за рублі? Геть прокляті москалі!
 
RanderДата: Ср, 20 Серпня 08, 00:30 | Сообщение # 19
Маркіз
Группа: Користувач
Сообщений: 442
Статус: Відсутній
Ты кому написал?

Додано (19.08.2008, 23:30)
---------------------------------------------
Какои еще северный брат?






 
sivДата: Чт, 21 Серпня 08, 20:34 | Сообщение # 20
Військовий Писар
Группа: КОШОВИЙ ОТАМАН
Сообщений: 940
Статус: Відсутній
Ти. Ну і Дімка)
Коротше якщо до тебе не дійшло, таке не перекладається.


Наше сало за рублі? Геть прокляті москалі!
 
[-SKY-]ВоЛКДата: Чт, 21 Серпня 08, 22:29 | Сообщение # 21
Лицар
Группа: Користувач
Сообщений: 64
Статус: Відсутній
Quote (siv)
Чого я не можу зрозуміть, так це того, чого ти "дереш дупу" за російську.

А вы именно про русский язык нехорошо отзываетесь...
И кстати, что самое смешное... я слышал что белорусский язык ВТОРОЙ по благозвучности после итальянского, кажется... вы тоже пишете что украинский - второй... Пропаганда! happy
 
RanderДата: Чт, 21 Серпня 08, 23:13 | Сообщение # 22
Маркіз
Группа: Користувач
Сообщений: 442
Статус: Відсутній
Quote (|-SKY-|ВоЛК)
вы тоже пишете что украинский - второй

Кто-то мне тут говорил что и первый , вроде Любомир.






 
sivДата: Пт, 22 Серпня 08, 00:23 | Сообщение # 23
Військовий Писар
Группа: КОШОВИЙ ОТАМАН
Сообщений: 940
Статус: Відсутній
Первенство за Італією, друга мова - українська. І крапка. Можу навести купу доказів, але, нажаль, наразі не маю можливості.

Наше сало за рублі? Геть прокляті москалі!
 
HmelnizkiДата: Нд, 02 Листопада 08, 09:16 | Сообщение # 24
Лицар
Группа: Користувач
Сообщений: 49
Статус: Відсутній
чтоб отупевшим ТАТАРО-СЛОВЯНАМ)) было ясно то ваш зык есть язык азиатских псов и свиней А ви нашу милозвучну мову нерозумієто то мені прийдется гопорити по азіатськи!!а нащет белоруского и Украинского то Украинский надо ставить выше потому что в нем на 20 процентов больше словянских слов а значит он чище вот и всо....Украинский лучше чем итальянский!!вы его слышали ???аля пшукто прима корто ке ке проттто!!!ШО ПОПАЛО!

А разказ кулл)))

Пробачте москалі за мою азіатську грамоту...азіатським мовам нас у школлі не вчать вже давно...слава кришне он избавил нас от мучений))


СЛАВА УКРАЇНЦЯМ ГЕРОЯМ СЛАВА !!БИЙ МОСКАЛІВ СПАСАЙ УКРАЇНУ

Сообщение отредактировал Hmelnizki - Нд, 02 Листопада 08, 09:20
 
sivДата: Нд, 02 Листопада 08, 20:06 | Сообщение # 25
Військовий Писар
Группа: КОШОВИЙ ОТАМАН
Сообщений: 940
Статус: Відсутній
Quote (Hmelnizki)
чтоб отупевшим ТАТАРО-СЛОВЯНАМ)) было ясно то ваш зык есть язык азиатских псов и свиней

ну не треба так вiдверто! я гадаю у нас на форумi нема тих, кому б це могло бути спрямовано у такiй формi. У нас порядний люд, не провокуй їх на змiни)


Наше сало за рублі? Геть прокляті москалі!
 
Форум » РОЗВАГИ » ГУМОР » ЧИЯ МОВА НАЙБАГАТША? (Нехай після цього москалі скажуть щось про Українську мову!)
  • Сторінка 1 з 2
  • 1
  • 2
  • »
Пошук:


Get your own Chat Box! Go Large!
Copyright MyCorp © 2024